Nachádzate sa tu

Donovaly

Moderné rekreačné stredisko (Slovak TOP 5) v Nízkych Tatrách vám v zime ponúka príjemnú rodinnú lyžovačku a počas leta krásnu panorámu na dva národné parky.

Leto na Donovaloch

Donovaly sú prirodzený východiskový bod na letnú turistiku, pretože sa nachádzajú na rozhraní dvoch národných parkov Veľkej Fatry a Nízkych Tatier. Dominantou tejto vysokohorskej obce je Nová hoľa, na ktorú vedie kabínová lanovka TELEMIX. Za pár minút stojíte uprostred panorámy Veľkej Fatry: Zvolen (1402m), Veľký Šturec (1010m), Krížna (1574m), Rakytov (1567m) či Majerova skala (1283m). Z Donovál je jednoduchý prístup na hrebeňové túry po Nízkych Tatrách: Hriadeľské sedlo (1099m), Prašivá (1754m), Chopok (2024m) alebo Korytnica (830m). V okolí Donovál sa nachádza mnoho turistických chodníkov, ktoré sú vhodné pre horské bicykle. Náučným chodníkom Šachtička – Donovaly sa môžete týmto spôsobom dostať až do Banskej Bystrice (27km). Môžete podniknúť výlet do blízkych dedín Vlkolínec (zapísané v UNESCO) alebo Špania Dolina (banícke múzeum), či aquaparky Tatralandia a Bešeňová.

Zima na Donovaloch

Aj počas zimy sa o vaše pohodlie v tomto populárnom turistickom stredisku stará Snow Park Donovaly. Je tu 11km udržiavaných zjazdoviek rôznej obtiažnosti, na ktoré vás dopraví 16 vlekov a 2 lanovky. Ich prepravná kapacita je viac ako 10000 lyžiarov/snowboardistov za hodinu. Svahy sú kvalitne udržiavané pomocou ratrakov a umelého zasnežovania. Zjazdovka záhradište je umelo osvetlená pre večerné lyžovanie. Zimné atrakcie a služby: klzisko, požičovňa korčulí, snowtubing, snowrafting, škola paraglidingu, snowboard park, konská a psie záprahy, reštaurácie(koliba Goral, U paroma, Donly..),bary, bazén s protiprúdom, biliard, kolky, preteky psích záprahov, krňačkové preteky, lyžiarska a snowpordová škola, požičovňa, obchod a servis, funpark pre deti a mnoho ďalšieho

Viac o našej ponuke ubytovania priamo v centre strediska ParkSnow Donovaly.

Rezervačný formulár

Nevypĺňajte.
Zadajte správnu odpoveď.